Posted in uudised

Eesti saab Internetipolitsei ehk Suure Venna valvsa pilgu all.

Lisaks KAPO-le, KriPOle, MUPOle on Eesti saanud veel ühe politseiüksuse, nimelt interneti ehk siis lühemalt E-politsei. Uus üksus hakkab ajakirjanduse teatel patrullima nt Facebookis. Tegelikult on kõigil veebilehtedel omanik/admin kes vajadusel probleemidega tegeleb.

Tegelikult on Eestis tegutsenud nö internetipolitsei juba aastast 2002 kui loodi Siseminister Ain Seppik käskkirjaga keskkriminaalpolitsei struktuuris tegutsev infotehnoloogiakuritegude talitus, mis tegeles nt tarkvara piraatlusega.

Kas on nüüd loota, et Eestis hakkab pedofiile, kes arvatavalt kusagil noorteportaalides lapsi jahivad, kambakesi kinni kukkuma. Vaevalt, näit Eestis paikneva serveri, mille kaudu levitati lastepornot, leidis Austria, mitte Eesti politsei.

Lihtsalt üks samm politseiriigi suunas ja ilmselt on vaja ettekäänet kui küsitakse, kuhu te maksumaksja raha panite. censored

Eeskujuks tuuakse siin nagu Eestis tavaline Soomet. Soomes otsitakse neti kaudu nö ähvardajaid seoses tulistamisjuhtumitega Soome koolides, Eestis aga ei ole ainsatki taolist juhtumit olnud. Kas hakatakse nüüd ka pistelisel nt telefone pealt kuulama, äkki mõni teeb pommiähvarduse? Tegelikult on taolisi ähvardajaid võimalik suhteliselt kiiresti tabada. 

Politseid võib näiteks huvitada ka ligipääs inimeste privaatsetele kontodele, et nende kohta informatsiooni koguda. Euroopa riikides väljastatakse privaatset informatsiooni ainult kuriteo kahtluse korral.

Internet ei ole tegelikult privaatne, iga klikk jätab endast maha jälje. Arvuti kõvaketas sisaldab põhjalikku informatsiooni kasutaja kohta, mida tavakasutaja üldjuhul ei teagi. Näiteks on võimalik teada saada milliseid Google otsingusõnu kasutaja on sisestanud, milliseid veebilehti külastanud jne. Kasutaja profiil on arvutis niigi, seega tundub patrullimine kellegi veebikontol vägagi kummaline. Miks ma ei imesta et ürituse eestvedajaks on justiitsminister Rein Lang, kes ka teatavasti ajakirjandusele on suukorvi pähe toppinud (kurikuulus allikakaitse seadus).

Äkki üritatakse represseerida hoopis neid kes võime kritiseerivad, tihti anonüümselt netis. Näiteks Hiina võimud kasutavad internetipolitseid selleks, et vahele võtta neid, kes tsensuurist kõrvale hiilivad.

Suure Venna valvas pilk jälgib meid kõikjal.

Postimehe uudis

Advertisements

Author:

Writing about crime